מעורבות חברתית

אנו מאמינים כי הצלחתו של כל ארגון כלכלי תלויה גם בחוסנה של החברה סביבו. לכן אנו פועלים במטרה לקדם ולסייע לקהילות שונות באזורנו. פעילות קשרי הקהילה של דפוס בארי מתקיימת במסגרת צמ"ח - תכנית המעורבות החברתית של קיבוץ בארי.
מטרת התכנית, שנוסדה בשנת 1997: תמיכה בפעילות ובפרוייקטים חברתיים שמעצימים אוכלוסיות חלשות בנגב.
מדי שנה, דפוס בארי וקיבוץ בארי מקצים סכום כספי קבוע לטובת קידומם ופיתוחם של פרוייקטים חברתיים שונים. חברי בארי ועובדי הדפוס (חברי הקיבוץ ושאינם חברי הקיבוץ) מעורבים בפעילות זו, ורואים בה מרכיב חשוב באמירה האישית ובזהות החברתית שלהם.

דפוס בארי נרתם לראשונה לפעילות בישוב "צוחר", וזאת בשיתוף עם עמותת ציונות 2000, יוזמת ומפעילת פרוייקט "על"ה - עסקים למען הקהילה". פעילות זו הסתיימה בשנת 2009.

החל משנת 2011 מעורב דפוס בארי בשני פרוייקטים של העצמה ושיתוף ידע:

אוניברסיטת הדפוס לילדים - לימודי העשרה לילדים בישובי המועצה האזורית אשכול. התכנית הייעודית, שנבנתה על ידי גורמים מקצועיים ומנוסים בדפוס בארי, כוללת הכרת נושאים עיוניים שונים בתחום הרחב של מקצוע הדפוס בכלל, והכרת דפוס בארי בפרט. התכנים הותאמו במיוחד לילדים, תוך הוספת הפעלות, יצירה, התנסות אקטיבית ופעילויות חברתיות חווייתיות.

"אוניברסיטה בעם" - תכנית "אוניברסיטה בעם" הינה יוזמה אשר במסגרתה פותחת אוניברסיטת בן־גוריון את שעריה בפני אוכלוסיות חלשות, ומאפשרת להן לרכוש ידע חיוני בתחומים הנלמדים באוניברסיטה.
דפוס בארי נרתם, כספית וארגונית, לקיומו של סמסטר קיץ שיתקיים במהלך חודשי חופשת הקיץ. במהלך הסמסטר הקייצי ילמדו כ-100 סטודנטים 3 נושאים: הכרת המחשב, אנגלית ועברית.